Jak usunąć konto na Facebooku Poradnik kasowania profilu FB

Jak usunąć konto na Facebooku? Poradnik kasowania profilu FB

Platforma Facebook znajduje się w ścisłej czołówce chętnie wykorzystywanych mediów społecznościowych. Umożliwia publikacje treści, dzielenie się przemyśleniami, przeglądanie profili znajomych i osób z pierwszych stron gazet, zakładanie grup i forów tematycznych, a także zdobywanie klientów. Niemniej jednak wzrasta zainteresowanie użytkowników wykasowaniem konto na FB. Z czego wynika ten trend? W jaki sposób skutecznie dezaktywować konto na tym portalu społecznościowym?

Kontrowersje wokół portalu

Social media, takie jak Facebook zostały poddane gruntownej analizie pod kątem wpływu na swych użytkowników, w szczególności tych najmłodszych. Wyniki badań socjologicznych nie są pozytywne. Platformy społecznościowe uzależniają swych użytkowników, powodując, że spędzają przed nimi masę czasu kosztem życia zawodowego i towarzyskiego. Na coraz bardziej negatywną ocenę portalu wpływają również liczne doniesienia na temat sprzedaży czy też wycieku danych osobowych. W trakcie ostatniej awarii serwera platformy Facebook doniesiono o wycieku danych ponad 1,5 mld użytkowników. Świat obiegła plotka dotycząca sprzedaży informacji osobowych na dark webie. Informacje takie jak ta silnie działają na część użytkowników i przyczyniają się do podjęcia decyzji związanej z dezaktywacją lub usunięciem konta na stałe.

Jak przebiega dezaktywacja konta na FB?

Decyzja dotycząca dezaktywacji konta na portalu FB wynika z chęci odpoczynku od mediów społecznościowych. Ludzie, którzy decydują się na ten krok, odkryli negatywny wpływ social mediów na swój rytm życia. Pragnienie odpoczynku od szumu informacyjnego determinuje przerwę w korzystaniu z portalu. Platforma wychodzi użytkownikom naprzeciw, udostępniając opcję pozwalającą na detoks od serwisu. Dezaktywacja konta sprawia, że profil użytkownika nie będzie widoczny w wyszukiwarce. Zdjęcia znajdujące się w galerii i wpisy będą jednak widoczne. W jaki sposób dezaktywować konto na FB?

 • Najechać strzałką w górny róg profilu.
 • Rozwinąć opcję i wybrać „Ustawienie i Prywatność”.
 • Zaznaczyć opcję „Ustawienia”.
 • Wybrać zakładkę „Twoje informacje na Facebooku”.
 • Wybrać opcję „Dezaktywacja i usunięcie”.
 • Wybrać opcję „Dezaktywacja”.
 • Postępować zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.

Jak przebiega usunięcie konta na FB?

Decyzja związana ze stałym usunięciem konta na tym jakże popularnym, a czasochłonnym portalu społecznościowych powoduje zanik wszelkich informacji znajdujących się na profilu. Profil użytkownika nie tylko nie jest wyświetlany w wyszukiwarce, ale i również znikają wszelkie dotychczasowe przejawy aktywności użytkownika. Usunięciu podlegają wówczas zdjęcia i posty dotąd opublikowane. Warto zaznaczyć, że usuwając konto na FB, traci się możliwość logowania do rozmaitych aplikacji, które do tej pory odbywały się przez FB. Usuwanie konta nie przekreśla możliwości powrotu do stanu poprzedniego pod warunkiem, że odbędzie się to w terminie 30 dni od pozbycia się konta.  Proces stałej dezaktywacji konta na FB przebiega w podobny sposób co tymczasowa dezaktywacja. W celu usunięcia konta wystarczy podjąć następujące kroki:

 • najechać strzałką w dół w prawym górnym rogu;
 • wybrać opcję „Ustawienia i Prywatność”;
 • kliknąć opcję „Ustawienia”;
 • wybrać opcję „Twoje informacje na Facebooku”;
 • wybrać opcję „Dezaktywacja i usunięcie”;
 • kliknąć „Usuń konto na stałe”’
 • „kliknąć „Przejdź do usuwania konta”;
 • kliknąć „Usuń konto”.

Po zaznaczeniu ostatniej opcji użytkownik zostanie poproszony o podanie loginu i hasła. Wpisując je, kontynuuje przebieg całego procesu. Całokształt procesu nie zajmuje zbyt wiele czasu. 

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij