Jak usunąć komentarz na Instagramie?

Portale społecznościowe to miejsca w sieci, w których spędzamy najwięcej wolnego czasu. Jeszcze do niedawna użytkownicy social mediów wykorzystywali je głównie do sprawdzania, co się dzieje u znajomych. Później popularne socialki, jak Instagram, TikTok, Facebook, YouTube zyskały popularność, dzięki możliwości śledzenia wydarzeń z życia gwiazd z pierwszych stron gazet. Stały się bardziej autentyczne niż portale plotkarskie, takie jak Pudelek czy Plotek. Obecnie social media to miejsca, gdzie nie tylko szukamy rozrywki, ale także merytorycznego, edukacyjnego lub poradnikowego contentu. Coraz więcej firm posiada profile na Instagramie. Jednym z elementów moderowania i zarządzania kontem na Instagramie, jest usuwanie nieodpowiednich komentarzy.

Jak szybko usunąć komentarz na Instagramie?

Jak usunąć komentarz na Instagramie? Jest to bardzo proste zarówno dla użytkowników telefonów z Androidem, jak i IOS. Instagram umożliwia szybkie i sprawne usunięcie komentarza, dzięki czemu możesz szybko pozbyć się spod swoich zdjęć nieodpowiednich, wulgarnych czy obraźliwych treści. Sposoby są bardzo podobne i różnią się tylko jednym szczegółem.

Jak usunąć komentarz na Instagramie? – Instrukcja Android

 1. Dotknij ikonkę „chmurki” pod wybranym komentarzem.
 2. Przytrzymaj komentarz, który chcesz usunąć.
 3. Dotknij ikonkę kosza na śmieci.

Jak usunąć komentarz na Instagramie? – Instrukcja IOS

 1. Dotknij ikonkę „chmurki” pod wybranym komentarzem.
 2. Przesuń komentarz w lewą stronę.
 3. Dotknij ikonkę kosza na śmieci.

Jak edytować komentarz na Instagramie?

Usunięcie komentarza na Instagramie nie jest trudne. Co jednak w sytuacji, gdy chcesz edytować swoją wypowiedź pod czyimś lub swoim postem? Tutaj sprawa nie jest już tak prosta. Instagram bowiem, nie udostępnia swoim użytkownikom opcji prostego edytowania komentarzy. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe.

Jak radzi nasz ekspert Piotr Sulewski, na co dzień także biegły w dziedzinie marketingu przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, najlepszym rozwiązaniem jest skopiowanie treści komentarza, edytowanie go np. w aplikacji notatek na telefonie i ponowne wklejenie do postu. W ten sposób można łatwo edytować treści, które z jakichś powodów chcemy zmienić. To przydatne rozwiązanie, często wykorzystywane przez osoby, które np. nie zauważyły poprawy słów przez autokorektę w telefonie, czy popełniły wiele literówek w komentarzu, co zdarza się nawet najlepszym – dodaje Piotr Sulewski.

Jak radzić sobie z komentarzami na innych social mediach?

Instagram to nie jedyne social medium, gdzie możesz mieć problem z niewłaściwymi komentarzami. Wiele firm w ramach promocji swoich usług i produktów, korzysta obecnie z Facebooka i YouTube. Na tych portalach społecznościowych bez problemu znajdziesz firmy, takie jak Mlekovita, X-Kom, Amazon, Tarczyński, Black Red White czy Morele. Jeśli chcesz pretendować do ich wyników, również powinieneś założyć i profesjonalnie zarządzać profilami na portalach społecznościowych. Pomóc mogą ci w tym eksperci Warsaw Media House!

Jak wyłączyć komentarze na Facebooku?

Szczegółowe informacje na temat opcji wyłączenie komentowania postu na Facebooku znajdziesz w sekcji „Centrum Pomocy”. Jednakże instrukcja wyłączenia komentarzy jest naprawdę prosta. W pierwszej kolejności musisz oczywiście odnaleźć post, w którym chcesz zablokować komentarze. Następnie:

 1. Dotknij ikony (…), która znajduje się w górnym rogu.

 2. Wybierz opcje „wyłącz komentowanie”.

Swoją decyzję, możesz cofnąć w każdej chwili.

Jak usunąć komentarze na YouTubie?

Wszystkie komentarze na YouTube są publiczne i każdy może je zobaczyć. Możliwość usunięcia komentarza ma tylko jego autor lub właściciel kanału. Ten ostatni może również zgłosić komentarz administratorom YouTube, jeśli jest on nieodpowiedni (niezgodny z regulaminem). Jak usunąć komentarz na YouTube pod swoim filmem?

 1. Otwórz historię komentarzy.

 2. Kliknij link do filmu

 3. Obok wybranego komentarza wybierz ikonkę trzech pionowych kropek.

 4. Wybierz opcję „usuń”.

Gotowe! W przypadku własnych komentarzy możesz wybrać również opcję edycji. Dzięki temu poprawienie komentarza jest o wiele prostsze niż na Instagramie.

Autor: Piotr Sulewski, biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij