Ekspresowa pożyczka gotówkowa? Sprawdź, gdzie można wziąć i jakie warunki należy spełnić

Nieprzewidziane wydatki, które nie mogą czekać? Sięgnij po ekspresową pożyczkę gotówkową i ciesz się dodatkowymi środkami nawet w dniu złożenia wniosku. W artykule wyjaśnimy, jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać. Podpowiemy również, jak wybrać tę, która nie obciąży domowego budżetu.

Kosztowne leczenie czworonoga, awaria samochodu czy konieczność opłacenia mandatu na dużą kwotę mogą być źródłem ogromnego stresu. Zwłaszcza jeśli portfel świeci pustkami. Jeśli Ty także zmagasz się z nieprzewidzianymi wydatkami, nie załamuj rąk. Sięgając po pożyczkę gotówkową, sfinansujesz je szybko i wygodnie, a korzystne warunki finansowe zapewnią niską ratę i spokojny sen.

Czym jest pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to produkt finansowy dostępnych w bankach komercyjnych, spółdzielczych oraz spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Sięgając po nią, pozyskasz dodatkowe środki szybko, wygodnie i bezpiecznie. W zależności od pożyczkodawcy maksymalne kwoty pożyczek gotówkowych wynoszą od kilkunastu aż do kilkuset tysięcy złotych, a spłata odbywa się w formie miesięcznych rat, nawet przez kilka lat. Pozyskane z pożyczki pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Mogą być to więc nie tylko nieprzewidziane, ale także zaplanowane wydatki — remont mieszkania, kupno samochodu czy wakacje w tropikach. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki?

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać pożyczkę gotówkową?

Jak nietrudno zgadnąć, każda instytucja finansowa wskazuje własne wymagania stawiane wnioskującym. Jako niepisany standard można uznać jednak, że pożyczkę gotówkową może dostać osoba:

  • pełnoletnia, dysponująca ważnym dowodem osobistym, numerem PESEL i posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych;
  • posiadająca wymaganą przez pożyczkodawcę zdolność kredytową, czyli zdolność do spłaty rat wraz z odsetkami we wskazanych w harmonogramie terminach.

Jak znaleźć ekspresową pożyczkę gotówkową?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na już, najważniejszym kryterium wyboru pożyczki gotówkowej powinno być tempo wydania decyzji i wypłaty środków. Zanim wybierzesz pożyczkodawcę, zapoznaj się z dostępnymi na stronie produktu informacjami, które definiują obie kwestie. Choć pożyczka w 5 minut nie istnieje, niektórzy pożyczkodawcy deklarują wydanie wstępnej informacji kredytowej już w 15 minut. Jednym z nich jest Kasa Stefczyka. Pożyczka gotówkowa w Kasie Stefczyka (RRSO 25,12%) pozwoli Ci pozyskać od 1000 do 200 000 zł z okresem spłaty od 4 do 120 miesięcy.  Jest to produkt dostępny tylko dla członków Kasy, dlatego zdecydowanie warto rozważyć wstąpienie w ich szeregi. Dlaczego? Posiadacze rachunku płatniczego w Kasie mogą otrzymać środki z pożyczki nawet tego samego dnia, w którym złożyli wniosek.

Ekspresowa pożyczka gotówkowa — o czym jeszcze warto pamiętać?

Tempo wydania decyzji i przelewu środków powinno być kluczowym, jednak niejedynym kryterium wyboru pożyczki gotówkowej. Przed zawarciem umowy z pożyczkodawcą zweryfikuj także:

 

  • czy pożyczkodawca może zaoferować Ci kwotę, jakiej potrzebujesz. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli chcesz pożyczyć sporą kwotę. Choć pożyczki gotówkowe o wartości kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych są dostępne w większości instytucji finansowych, dostępność tych o wartości kilkuset tysięcy jest zdecydowanie bardziej ograniczona;
  • ile zapłacisz za pożyczone pieniądze. Ekspresowa pożyczka gotówkowa nie powinna być droga. To, ile w praktyce będzie Cię kosztować, zdefiniuje jednak nie wartość odsetek, lecz RRSO — rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. RRSO zawiera w sobie bowiem nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie dodatkowe koszty towarzyszące pożyczeniu pieniędzy (np. prowizję czy ewentualne ubezpieczenie). Niższe RRSO to tańsza pożyczka;
  • czy możesz złożyć wniosek online. Możliwość złożenia wniosku przez internet pomoże Ci zaoszczędzić czas i znacząco usprawni całą procedurę.

 

Źródło:

  1. https://www.money.pl/gospodarka/ranking-kredytow-gotowkowych-ktory-bank-oferuje-najtanszy-kredyt-gotowkowy-6696506793342593a.html

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij