Witamy na stronie agencji prasowej.

Zamknij

Registration

Profile Informations

Login Datas

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
Błędny adres e-mail
Wpisz adres e-mail
This email is already registered!
Wpisz hasło
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Jedno z pól zostało błędnie wypełnione lub Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Turystyka

Turystyka

33 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek malejący
 1. Tam gdzie spełniają się marzenia

  Tam gdzie spełniają się marzenia

  Wieść o ich istnieniu funkcjonuje jedynie w nieoficjalnym obiegu. O osobliwościach z nimi związanych z reguły milczą przewodniki. Mimo to niezmiennie oblegane są przez turystów.

  Dowiedz się więcej
 2. Danie po parysku

  Danie po parysku

  Ma być lekko, pożywnie i niskokalorycznie, choć na kulinarne przysmaki nie skąpi się pieniędzy. O ile śniadanie nad Sekwaną ograniczy się do creissant, bułki moczonej w kawie, obiad będzie już bardziej syty.

  Dowiedz się więcej
 3. Hiszpanie lubią pieprzyć

  Hiszpanie lubią pieprzyć

  Barcelona nie narzekała nigdy na brak turystów. Szczególnie amatorzy nocnej zabawy wybierają hiszpański kurort na miejsce wakacyjnego wypoczynku.  Właściciele restauracji i całej gamy rodzinnych knajp, zwyczajowo już serwują przybyszom dania z oliwą i czosnkiem w roli głównej. 

  Dowiedz się więcej
 4. Tylko się nie utop

  Tylko się nie utop

  Wypadłeś z pontonu lub jachtu zachowaj spokój. W ekstremalnych sytuacjach najbardziej zgubna w skutkach jest panika. Szarpanina powoduje, że tonący zachłystuje się wodą, niepotrzebnie traci siły. Zanurza się pod wodę, zanim przybędzie pomoc.

  Dowiedz się więcej
 5. Gwiazdkę z nieba chcesz- dostaniesz

  Gwiazdkę z nieba chcesz- dostaniesz

  Nadsekwańska metropolia od dawna już uchodzi za miasto dla zakochanych. Nieprzypadkowo wielu nowożeńców właśnie tam spędza swój miodowy miesiąc.

  Dowiedz się więcej
 6. Francuz by się uśmiał

  Francuz by się uśmiał

  W okresie wakacyjnym swoje pięć minut maja wszelkiej maści przewodniki i turystyczne instruktaże. W ich obowiązkowym zestawie nie może zabraknąć  wiekowych obiektów, których zobaczyć nie wypada. Są wreszcie przybytki kultury i rozrywki , których odwiedzić nie sposób. 

  Dowiedz się więcej
 7. Może nad greckie morze

  Może nad greckie morze

  Grecja od kilku dobrych lat króluje w czołówce miejsc, gdzie często i chętnie wypoczywamy. A i trudno się dziwić, zważywszy, że jej mieszkańcy, podobnie jak Włosi czy Hiszpanie są wyjątkowo gościnni i żywiołowi. Punktualność nie ich najmocniejszą stroną. Grecka pomysłowość za to nie ma sobie równych, szczególnie w łamaniu wszelkich zakazów czy przepisów. 

  Dowiedz się więcej
 8. Podróż spełnionych życzeń

  Podróż spełnionych życzeń

  Jak świat długi i szeroki, wszędzie natrafiamy na miejsca, których odwiedzenie niekoniecznie musi wiązać się z zaspokojeniem czystej ciekawości. Ich nazwy nie figurują zazwyczaj w oficjalnych przewodnikach. Za to wieści o ich osobliwej mocy, mimo iż przenoszone pocztą pantoflową, nie giną.

  Dowiedz się więcej
 9. Jedzenie po bułgarsku

  Jedzenie po bułgarsku

  W Bułgarskiej kuchni wszechobecna jest  kukurydza. Serwowana jest na różne sposoby. Od ulicznych sprzedawców dostaniemy ją gotowaną, czy pieczoną na ruszcie. 

  Dowiedz się więcej
 10. W krainie wiecznego uśmiechu

  W krainie wiecznego uśmiechu

  Australia to kraj wszechobecnych zakazów i niezawodnych afrodyzjaków.         

  Dowiedz się więcej
 11. Pizza z rybką z przyprawami

  Pizza z rybką z przyprawami

  Używanie keczupu do pizzy większość Włochów traktuję, jak profanację.

  Dowiedz się więcej
 12. Ciemne strony Paryża

  Ciemne strony Paryża

  Bywa, że wizyta w rozreklamowanym królestwie szampana i kankana nie zawsze będzie fortunna. Stali bywalcy Paryża dobrze wiedzą, że w okresie letnich, wakacyjnych wojaży szczególnie bacznie trzeba pilnować swojego portfela. Wtedy, bowiem szczególnie aktywni stają się wszechobecni złodzieje. 

  Dowiedz się więcej
 13. Gorące klimaty

  Gorące klimaty

  Pobyt za granicą to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania kulinarnych osobliwości i równie dobrych, a nieznanych nam jeszcze trunków. 

  Dowiedz się więcej
 14. W Tunezji, jak w domu

  W Tunezji, jak w domu

  Tunezyjczycy przyzwyczaili się do obecności Polaków. A i trudno się dziwić, skoro od dobrych kilku lat kraj ten króluje na wakacyjnej liście przebojów. Na miejscowych bazarach można usłyszeć od tubylców, wygłaszane łamaną polszczyzną, grzecznościowe czy handlowe zwroty - dziękuję, cześć, tanio sabotaż czy jak tak można.

  Dowiedz się więcej
 15. Zanim zagrzmią pioruny

  Zanim zagrzmią pioruny

  Włosy staja Ci dęba to znak, że masz chwilę, by ewakuować się w miarę bezpieczne miejsce. Lada moment uderzy piorun. A ten jest, jak tsunami zaatakuje w momencie, kiedy się najmniej tego spodziewasz.

  Dowiedz się więcej
 16. Australia - kraj wszechobecnych zakazów

  Australia - kraj wszechobecnych zakazów

  Przejechanie kangura ujdzie Ci na sucho. Jego zabranie grozi już karnymi sankcjami. Podobnie jak picie alkoholu na ławeczce w parku.

  Dowiedz się więcej
 17. Marsz ku ocaleniu

  Marsz ku ocaleniu

  Survival: zginąłeś, przepadłeś? Zagubiony w nieznanym sobie terenie możesz sie uratować. Wystarczy trochę wiedzy, spostrzegawczości i rozsądku

  Dowiedz się więcej
 18. Natura cię wyżywi

  Natura cię wyżywi

  Survival: nie samym sklepem żyje człowiek, w głuszy można znaleźć śniadanie, obiad i kolację. Trzeba tylko wiedzieć jak.

  Dowiedz się więcej
 19. Uciekaj, nim spłoniesz

  Uciekaj, nim spłoniesz

  Świat wokół płonie? Twój los jest przesądzony? Niekoniecznie, nawet z takiej sytuacji można wyjść z życiem.

  Dowiedz się więcej
 20. Świerszczyk w sosie własnym

  Świerszczyk w sosie własnym

  Las wbrew pozorom jest dla zagubionych dość obfitym dostarczycielem żywności i to niekoniecznie w wegetariańskim wydaniu. Gdy na dobre przejadły nam się jagody, grzyby bądź zielenina możemy rozejrzeć się za czymś konkretnym. Okazuje się, że w zasięgu ręki mamy pożywne robactwo. Pluskwy dostarcza nam więcej białka, niż popularny „schabowy”.

  Dowiedz się więcej
 21. Przetrwać trudny czas

  Przetrwać trudny czas

  Nawet najbardziej sielskie krajobrazy w ułamku sekundy stać się mogą miejscem wiejącym groza, przynajmniej dla mieszczucha.

  Byle deszcz a zaczynasz panikować, bo wokół pusto i głucho, bez szans na przytulne schronienie. Tymczasem, zanim jeszcze zacznie łupać cię w krzyżu, natura już wcześniej poinformuje Cię o tym, że deszczowa aura się zbliża.

  Dowiedz się więcej
 22. Nagi pożyje krócej

  Nagi pożyje krócej

  Upał zabija. Powoli, systematycznie, ale zauważalnie. Ludy koczownicze Sahary przez setki lat wypracowały system zachowań, jak przetrwać w skrajnie niekorzystnych warunkach

  Dowiedz się więcej
 23. Natura leczy

  Natura leczy

  W naturze jest wszystko, czego potrzebujemy do wyleczenia prostych dolegliwości. Leczono się, zanim powstały koncerny farmaceutycznie, a naturalne formy terapii wracają do łask.

  Dowiedz się więcej
 24. W wodzie - tylko bez paniki

  W wodzie - tylko bez paniki

  Życie wyszło z wody, niektórzy w wodzie je kończą. Przez brawurę, przesadną wiare we własne umiejętności, albo... z niewiedzy.

  Dowiedz się więcej
 25. Wszystkie znaki na ziemi i niebie

  Wszystkie znaki na ziemi i niebie

  Szelest liści, zachowanie ptaków i owadów a nawet specyficzny układ namiotowych linek poinformują nas o zmianie pogody.

  Dowiedz się więcej
 26. Kupuj albo wyjdź

  Kupuj albo wyjdź

  Odwiedziny w Hiszpanii, Włoszech czy Francji to okazja do poznania specjałów tamtejszej kuchni. Grecy to amatorzy dobrych trunków i ostrych, choć tłustych potraw. W jadłospisach dominuje koźlina, przyrządzona na wiele różnych sposobów. 

  Dowiedz się więcej
 27. Australia - kraj wszechobecnych zakazów

  Australia - kraj wszechobecnych zakazów

  W epoce wiktoriańskiej Anglicy traktowali Australie, jako kolonie karną. Na dożywotnie zesłanie trafiał tam dzieciak, który ukradł kawałek chleba, jak i przestępca większego kalibru. Od wtedy też zaroiło się tam od zakazów i nakazów.

  Dowiedz się więcej
 28. Jedziemy po marzenia

  Jedziemy po marzenia

  Krótka chwila przy posągu Nike z Samotraki uchroni przed nieodwzajemnioną miłością.

  Dowiedz się więcej
 29. Pytanie o przetrwanie

  Pytanie o przetrwanie

  Kilka lat temu zapanowała moda na kursy z survivalem w roli głównej. Książki o nie dość, że przetrwaniu to jeszcze w doskonałej kondycji znikały z księgarskich półek, jak przysłowiowe „świeże bułeczki”. A, że często jesteśmy skołowani i wyjście nawet z niewielkiego lasu staje się dla nas nie lada wyczynem to już inna sprawa.

  Dowiedz się więcej
 30. Miasto spełniające marzenia

  Miasto spełniające marzenia

  Ostrożnie wspinam się po pionowej ścianie, na skalistą niewielką górę. Nogi ześlizgują się z gładkich kamieni. Ręce drżą z napięcia. Cały ten wysiłek ma jeden cel. Tu na górze, gdzie szaleje wiatr, przywiązać kolorową wstążkę do gałęzi, jednego z niewielu krzaków, cudem trwającego na skalistej pochylni.

  Dowiedz się więcej
 31. W metropoliach tłok

  W metropoliach tłok

  W dużych, obleganych przez turystów miastach spokój, jest kosztownym luksusem.

  Dowiedz się więcej
 32. Węgry nie tylko tokajem stoją...

  Węgry nie tylko tokajem stoją...

  Anegdota mówi, iż Pan Bóg jak już podzielił kraje europejskie i przyporządkował im różnorodne atrakcje ( cieple i zimne morza, jeziora, wspaniale zabytki, fiordy, itd.) nie wiedząc, czym wyróżnić Węgrów , zapodał im ten nietypowy język. Inny przekaz mówi, iż ich wódz Arpad został sprowadzony na skrzydłach ptaka podobnego do orla-turula zza Uralu. Na każdym kroku można na Węgrzech zobaczyć duże i małe pomniki tego niby-orla Turula.

  Dowiedz się więcej
 33. Paryska dzielnica XXI wieku- La Defense

  Paryska dzielnica XXI wieku- La Defense

  La Defense- nazwa upamiętniająca napoleońską placówkę bronioną w 1814 roku przed wojskami europejskiej koalicji, obecnie należy do najbardziej odwiedzanych atrakcji Paryża.

  Dowiedz się więcej

33 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek malejący