Witamy na stronie agencji prasowej.

Zamknij

Registration

Profile Informations

Login Datas

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
Błędny adres e-mail
Wpisz adres e-mail
This email is already registered!
Wpisz hasło
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Jedno z pól zostało błędnie wypełnione lub Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Malarstwo

Malarstwo

9 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek malejący
 1. Fałszerz jak alchemik

  Fałszerz jak alchemik

  Mistrzowie genialnych  podróbek niemało kłopotu mają z nadaniem swoim dziełom cech autentyku. Prace współczesnych twórców nie wymagają specjalnego zachodu. Dobra znajomość warsztatu wziętego na celownik artysty, wreszcie wprawna ręka i oko niejednokrotnie wystarczyły, by wywieść w pole niejednego nieomylnego z pozoru eksperta.  

  Dowiedz się więcej
 2. Zaszyfrowana mogiła

  Zaszyfrowana mogiła

  Skarby templariuszy – to hasło skutecznie elektryzuje poszukiwaczy ukrytych bogactw. Obrosły już legendą zakonny majątek, według opinii wielu, figuruje na liście najpokaźniejszych.

  Dowiedz się więcej
 3. Genialni podrabiacze

  Genialni podrabiacze

  W gronie ulubieńców fałszerzy był Albrecht Durer. Jego wielkim naśladowcą stał się Marcantonio Raimondi. Pierwsze wzmianki o genialnym kopiście datowane są na 1482 rok. Wyjątkowo produktywny i zręczny naśladowca masowo dostarczał na ówczesny rynek sztuki podróbki dzieł swego bardziej znanego i cenionego kolegi. 

  Dowiedz się więcej
 4. Zgoda na fałszowanie

  Zgoda na fałszowanie

  Arcydzieła często były przedmiotem zainteresowania kopistów. Rozstawienie sztalug w muzealnej sali nie zawsze będzie łatwe, bywa, że niemożliwe. 

  Dowiedz się więcej
 5. Picasso podejrzany

  Picasso podejrzany

  Na liście najbardziej zaskakujących była z pewnością kradzież Mony Lisy. Cały świat oniemiał na wieść, że najsłynniejsze bodaj dzieło mistrza Leonarda da Vinci zniknęło niespodziewanie ze swej paryskiej siedziby w Luwrze. 

  Dowiedz się więcej
 6. Skąd ta komoda

  Skąd ta komoda

  Kolekcjonerzy wszelkich staroci systematycznie i obowiązkowo odwiedzają domy aukcyjne. Równie często spotkamy ich na wszelkich innych wyprzedażach, mniej czy bardziej cennych drobiazgów. Niezbyt majętni zadowolą się wyrobami rzemieślniczymi, których jedynym walorem jest niekiedy czas powstania. Wiekowe pióra, kałamarze czy żelazka z duszą staną się jedynie niezbyt wartościową pamiątka sprzed lat.

  Dowiedz się więcej
 7. Mistrzowie fałszywej sztuki

  Mistrzowie fałszywej sztuki

  Kilkanaście lat temu na czołówkach światowych gazet znalazła się wieść o zdemaskowaniu „Słoneczników” Vincenta Van Gogha. Sygnowane nazwiskiem genialnego Holendra okazały się jedynie zręcznym i dość kosztownym falsyfikatem. 

  Dowiedz się więcej
 8. Wizja lokalna

  Wizja lokalna

  Wciąż uzupełniana lista artystycznych podróbek pełna jest lewych „van goghów”,”Monetów” czy „degasów”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że produkowano je w okresie twórczej aktywności wspomnianych. 

  Dowiedz się więcej
 9. Trefny towar

  Trefny towar

  Rozrastający się z każdym rokiem rynek sztuki fałszywej z powodzeniem konkurować może z handlowym obrotem kradzioną twórczością. Fałszerze sztuki systematycznie i z powodzeniem szlifują swe umiejętności w osobliwej dość profesji. Nawet dzieła największych mistrzów dłuta czy pędzla nie obroniły się przed zręcznymi kopistami. 

  Dowiedz się więcej

9 produkt(ów)

na stronę

Ustaw kierunek malejący