Witamy na stronie agencji prasowej.

Zamknij

Registration

Profile Informations

Login Datas

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
Błędny adres e-mail
Wpisz adres e-mail
This email is already registered!
Wpisz hasło
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Jedno z pól zostało błędnie wypełnione lub Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Kultura i Sztuka

Kultura i Sztuka

Produkty 1 do 33 z 119

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Ustaw kierunek malejący
 1. Odlot z happy endem

  Odlot z happy endem

  Kiedy osiem razy z rzędu uderzy w nas piorun, omijając stojących obok ludzi i na dodatek  notorycznie fundujemy sobie poślizg na skórce od banana, można już mówić o prześladującym nas pechu. Zguba znaleziona w najmniej spodziewanym miejscu i czasie w najlepszym razie potraktowana zostanie, jako szczęśliwy traf. Bywa, że życie przerasta nasza wyobraźnię.

  Dowiedz się więcej
 2. Show bussines też się boi

  Show bussines też się boi

  Ludzie show businessu to nadwrażliwcy. Bardziej, niż inni narażeni są na uleganie obsesjom. I nie bez powodu, skoro równie szybko stawiani są na piedestały, co z nich strącani. I to z byle powodu.

  Dowiedz się więcej
 3. Rock w żałobie

  Rock w żałobie

  Pozostały po nich tomy mniej czy bardziej wiarygodnych biografii. Tłumy fanów wędrują do miejsc, w których niegdyś żyli i tworzyli. Przemysł pamiątkarski nie ustaje w produkowaniu gadżetów z wizerunkami pożegnanych idoli. Przede wszystkim, zaś są nagrania, które fascynują wciąż nowe pokolenia. Niezaprzeczalny dowód nieprzemijalności.

  Dowiedz się więcej
 4. Pędzle i gitary

  Pędzle i gitary

  Wielu muzyków zainspirowanych było sztuką, choć niekoniecznie z tych samych powodów. John Lennon był uczniem Liceum Plastycznego. Ciągle dużo rysował. Jego fotografie, wyeksponowane w jednej z londyńskich galerii, były zaaresztowane przez policję.

  Dowiedz się więcej
 5. Jak pakowano rocka

  Jak pakowano rocka

  Muzycy zawsze dbali o opakowania na swoje produkty. Z czasem proste szare koperty, w jakie pakowano płytowy towar już nie wystarczały. Pakowanie rocka niepostrzeżenie nabierało znamion prawdziwej sztuki.

  Dowiedz się więcej
 6. Na zabój fałszujemy

  Na zabój fałszujemy

  Dziś trudno by wymienić choćby jedno muzeum czy galerie, w którego kolekcji zabrakło by „fałszywek”.. Nawet najbardziej renomowane świątynie sztuki zostawały nabite w butelkę. Wśród wielu bezcennych dzieł, jakimi mogło pochwalić się muzeum Watykańskie był tez obraz „Zaślubiny św. Katarzyny” pędzla Bartolome Murilla.

  Dowiedz się więcej
 7. Uwaga fan

  Uwaga fan

  8 grudnia przed swoim nowojorskim domem w Dakota House został śmiertelnie postrzelony John Lennon. Mark Chapman, szalony wielbiciel eks beatlesa oddał do niego kilka strzałów. Lennon zmarł w drodze do szpitala. Genialny muzyk stał się jedną z najbardziej tragicznych ofiar gigantycznej popularności.

  Dowiedz się więcej
 8. Przy zgaszonych reflektorach

  Przy zgaszonych reflektorach

  Zawód rockmana z pewnością zaliczyć można do najbardziej stresujących. Muzycy w różny sposób bronią się przed tremą, czy spadkiem dobrej formy.a

  Dowiedz się więcej
 9. Pistolety seksu

  Pistolety seksu

  Jesteście pistoletami. Jesteście zamachowcami, którzy mają; to wszystko rozwalić, cały ten uporządkowany świat - mówił do swych podopiecznych Malcolm Mc Laren, menażer zespołu Sex Pistols”.

  Dowiedz się więcej
 10. Wdzięczni nieboszczycy

  Wdzięczni nieboszczycy

  Kalifornijska grupa Grateful Dead, jak żadna inna wcześniej ani potem, stała się mistrzem się w perfekcyjnej  sztuce udanej improwizacji.  Ich specjalnością były dźwiękowe podróże poza granice trzeźwego racjonalizmu

  Dowiedz się więcej
 11. Kansas -Rockowi rzemieślnicy

  Kansas -Rockowi rzemieślnicy

  Amerykańskich muzyków z „Kansas” z pewnością trudno nazwać rockowymi rewolucjonistami. Nie byli na tyle nowatorscy, by przewrócić do góry nogami dźwiękowe schematyzmy. Zabrakło im też genialności, która daje gwarancję nieśmiertelności. 

  Dowiedz się więcej
 12. Rock w rytmie Elvisa

  Rock w rytmie Elvisa

  Sporo lat upłynęło od pamiętnego dnia 16.sierpnia 1977 roku. Wszystkie stacje radiowe świata podały krótką, lakoniczną informację - zmarł Elvis Presley.

  Dowiedz się więcej
 13. Wybuchowe związki

  Wybuchowe związki

  Wraz z rosnąca sławą Elvis Presley bardzo szybko dostaje się na celownik ówczesnego szefa FBI Edgara Hoovera i jego wszechobecnej świty. O ile na sam widok rozkołysanych bioder „Króla” nastolatki dostawały amoku, ich bardziej stateczne matki kipiały z oburzenia.

  Dowiedz się więcej
 14. Szyldy rocka

  Szyldy rocka

  Różne są powody, dla których muzycy wybierają mniej lub więcej szokujące nazwy dla swych zespołów czy sceniczne pseudonimy.

  Dowiedz się więcej
 15. Koncerty, inne jak wszystkie

  Koncerty, inne jak wszystkie

  W trakcie pamiętnego występu Lennon zawołał do publiczności -„Ci z was, którzy siedzą dalej niech klaszczą, reszta niech pobrzękuje biżuterią”.

  Dowiedz się więcej
 16. Wish You Were Here

  Wish You Were Here

  „Dark Side Of The Moon” stał się jednym z najbardziej znanych produktów zespołu Pink Floyd. Błyskawicznie i na długo zarezerwował sobie miejsce dla najlepszych. Wielokrotnie wznawiany do dziś cieszy się niemałą sprzedawalnością. Sami zaś muzycy ogłuszeni niespodziewanym sukcesem mieli zamilknąć na jakiś czas. Dopiero na początku 1975 roku wznowiono pracę nad nowym materiałem.

  Dowiedz się więcej
 17. Chirico Beniaminek fałszerzy

  Chirico Beniaminek fałszerzy

  W czołówce najbardziej ulubionych przez fałszerzy artystów znalazł się Giorgio de Chirico. Może sprawiła to nieskomplikowana technika malarska, może fakt, iż genialny Grek lubował się wręcz w replikowaniu raz utrwalonych już na płótnie motywów. 

  Dowiedz się więcej
 18. Kwity na arcydzieło

  Kwity na arcydzieło

  Teoretycznie, o tym czy obraz jest prawdziwy, czy nie, przesądza certyfikat autentyczności. Jest on niezbędny nie tylko do sprzedaży. Umożliwia również jego podróżowanie. Pytanie brzmi, kto dostarcza owe dokumenty. 

  Dowiedz się więcej
 19. Artykuł - Awans u Najwyższego

  Artykuł - Awans u Najwyższego

  Ponad sto lat minęło od chwili, gdy do wawelskiej mogiły królowej Jadwigi wkroczono z oficjalną delegacją. Uczestnicy osobliwego spotkania jednoznacznie twierdzili, że nie byli jedynymi i nie pierwszymi członkami wyprawy, w zamkniętą wiekiem trumny, przeszłość.

  Dowiedz się więcej
 20. Sztuka fałszerzy

  Sztuka fałszerzy

  Dziś trudno by wymienić choćby jedno muzeum czy galerie, w którego kolekcji zabrakłoby „fałszywek”. Nawet najbardziej renomowane świątynie sztuki zostawały nabite w przysłowiową butelkę. 

  Dowiedz się więcej
 21. Luwr w panice

  Luwr w panice

  W czołówce największych grabieżców dzieł sztuki był z pewnością Napoleon Bonaparte. Każda z jego zwycięskich kampanii dla Francuzów oznaczała pozyskanie nowych bezcennych dzieł. Niezliczone ilości obrazów, rzeźb czy grafik trafiały do paryskiego Muzeum Napoleona, dzisiejszego Luwru. 

  Dowiedz się więcej
 22. Do nieba w rytmie rocka

  Do nieba w rytmie rocka

  Tak to prawda, odpowiedź niesie wiatr. Tym wiatrem jest Duch Święty - powiedział papież Jan Papież II do młodych, na zakończenie Włoskiego Kongresu Eucharystycznego. Była to odpowiedź na „Blowing In The Wind” („Odpowie ci wiatr” - utwór odśpiewany Papieżowi Polakowi przez Boba Dylana).

  Dowiedz się więcej
 23. Szyfr do wielkich kont

  Szyfr do wielkich kont

  Wieści o skarbach czekających na swych odkrywców do dziś elektryzują poszukiwaczy wszelkich niezwykłości. W 1958 roku, pod aukcyjny młotek trafił w Londynie stolik z okresu Ludwika XV, dzieło mistrza Jeana Francoisa Oebena. Bez wahania zapłacono za niego 35 tys. funtów. 

  Dowiedz się więcej
 24. W pogoni za fortuną

  W pogoni za fortuną

  Wieści o legendarnej ociekającej bogactwami krainie El Dorado od niepamiętnych lat poruszały wyobraźnię łowców skarbów. Żądni łatwego łupu poszukiwacze raz po raz penetrowali tereny, gdzie spodziewano się ujrzeć osławione miejsce. 

  Dowiedz się więcej
 25. Klub wykiwanych spadkobierców

  Klub wykiwanych spadkobierców

  Gdyby taki klub istniał, znalazłaby się w nim dość liczna grupa dzieci znanych i uwielbianych ze świata filmu i show-businessu. Okazuje się bowiem, że wielkie gwiazdy w swoich testamentach zapominają o swych najbliższych, olbrzymie fortuny pozostawiając sekretarkom, przyjaciołom, słowem osobom spoza najbliższej rodziny.

  Dowiedz się więcej
 26. Fałszerz jak alchemik

  Fałszerz jak alchemik

  Mistrzowie genialnych  podróbek niemało kłopotu mają z nadaniem swoim dziełom cech autentyku. Prace współczesnych twórców nie wymagają specjalnego zachodu. Dobra znajomość warsztatu wziętego na celownik artysty, wreszcie wprawna ręka i oko niejednokrotnie wystarczyły, by wywieść w pole niejednego nieomylnego z pozoru eksperta.  

  Dowiedz się więcej
 27. Gitary XX wieku

  Gitary XX wieku

  Jimi Hendrixa okrzyknięty został najlepszym gitarzystą ubiegłego stulecia.  Taki jest wynik sondażu przeprowadzonego w środowisku muzycznym, którego wyniki opublikował na początku grudnia brytyjski „Guitar Magazine”

  Dowiedz się więcej
 28. Gwiazdy dają przykład

  Gwiazdy dają przykład

  Jeszcze kilka lat temu operacje plastyczne należały do tematów tabu. Sam zaś zabieg zarezerwowany był niemal wyłącznie dla „gwiazd”. Zabawa w wieczną młodość kosztuje i to niemało. Inna rzecz, że przedstawiciele show biznesu są niejako zobowiązani pokazywać się światu z nieskażonym zmarszczkami obliczem i nienaganną wręcz figurą. 

  Dowiedz się więcej
 29. Lubieżne szczegóły

  Lubieżne szczegóły

  Panowie twierdzą, że lubieżne szczegóły nie mogą być przesłonięte konkluzją moralną. W przeciwnym razie można by opowiadać wszelkie niewyobrażalne orgie, opisywać wszelkie bezeceństwa ulicznej dziewki…Kto czyta „Panią Bovary”. Czy zajmujący się ekonomią polityczną, czy społeczną.

  Dowiedz się więcej
 30. Zaszyfrowana mogiła

  Zaszyfrowana mogiła

  Skarby templariuszy – to hasło skutecznie elektryzuje poszukiwaczy ukrytych bogactw. Obrosły już legendą zakonny majątek, według opinii wielu, figuruje na liście najpokaźniejszych.

  Dowiedz się więcej
 31. Osobliwe przestrogi

  Osobliwe przestrogi

  Od niepamiętnych czasów możni tego świata wędrowali na wieczny odpoczynek z dość pokaźnym i cennym ekwipunkiem. Wśród przedmiotów towarzyszących nieboszczykowi w pośmiertnym lokum nie brakowało i takich, które zakwalifikowano później do bezcennych dzieł sztuki. Trudno się zatem dziwić, że  mistrzowie złodziejskiej profesji wyspecjalizowali się w plądrowaniu co bardziej okazałych mogił.

  Dowiedz się więcej
 32. Genialni podrabiacze

  Genialni podrabiacze

  W gronie ulubieńców fałszerzy był Albrecht Durer. Jego wielkim naśladowcą stał się Marcantonio Raimondi. Pierwsze wzmianki o genialnym kopiście datowane są na 1482 rok. Wyjątkowo produktywny i zręczny naśladowca masowo dostarczał na ówczesny rynek sztuki podróbki dzieł swego bardziej znanego i cenionego kolegi. 

  Dowiedz się więcej
 33. Świadek koronny Utrillo

  Świadek koronny Utrillo

  Sztuka walutą całego świata – to jeden z reklamowych sloganów najtrafniej obrazujący dzisiejszy rynek sztuki. Arcydzieła mistrzów pędzla czy dłuta coraz częściej postrzegane są, jako pewna i co ważne, procentująca lokata kapitału. 

  Dowiedz się więcej

Produkty 1 do 33 z 119

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Ustaw kierunek malejący