Witamy na stronie agencji prasowej.

Zamknij

Registration

Profile Informations

Login Datas

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
Błędny adres e-mail
Wpisz adres e-mail
This email is already registered!
Wpisz hasło
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Jedno z pól zostało błędnie wypełnione lub Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Funeralia

Funeralia

Produkty 1 do 33 z 54

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Ustaw kierunek malejący
 1. Trumny pod żaglami

  Trumny pod żaglami

  Puste kajuty, wymarły pokład, żadnych oznak katastrofy . Tak w skrócie brzmiały raporty, świadków którym dane było napotkać na swej drodze statki trafiające do spisów zaginionych. Od trzystu z górą lat funkcjonuje oficjalny rejestr przewoźników kursujących po wodnych szlakach świata. Od przeszło trzystu lat na listy te trafiają nazwy zbłąkanych

  Dowiedz się więcej
 2. Krzyk, jak klepsydra

  Krzyk, jak klepsydra

  Nieomylnym sygnałem, że w gruzińskiej czy ormiańskiej społeczności rozpoczyna się żałoba jest krzyk. Rodzina głośnym lamentem zawiadomi o śmierci najbliższego. Klepsydry z pewnością nie będą potrzebne. Zbiorowe zawodzenie podziała, jak poczta pantoflowa.

  Dowiedz się więcej
 3. Kup trumnę i czekaj

  Kup trumnę i czekaj

  Ostatnie pożegnanie po węgiersku z reguły oznacza kremację.  Istniejące w tym kraju krematoria m.in. Debreczynie i Budapeszcie pracują  więc pełną parą. Ich szefowie dbają, by i w tej osobliwej materii podążyć za obowiązującą modą .

  Dowiedz się więcej
 4. SMS od nieboszczyka

  SMS od nieboszczyka

  Chęć do kontaktów z zaświatami towarzyszyła ludziom od zawsze. Jeszcze kilkanaście lat temu, na spirytystycznym topie dominowały wirujące stoliki i tabliczki ouija. 

  Dowiedz się więcej
 5. Ktoś zmarł i nie chce się żyć

  Ktoś zmarł i nie chce się żyć

  Strata bliskiej osoby zawsze oznacza traumę, z którą trudno funkcjonować, nie sposób też zaakceptować. Reakcja na sam fakt śmierci jest różna, tak jak różna i nieprzewidywalna jest osobowość każdego z nas. 

  Dowiedz się więcej
 6. W trakcie pogrzebowej ceremonii przestała obowiązywać grobowa cisza

  W trakcie pogrzebowej ceremonii przestała obowiązywać grobowa cisza

  Śmierć bliskiej nam osoby, podobnie jak ceremonia pochówkowa w zależności od tradycji i zasobności portfela mają rożną oprawę. Zawsze i wszędzie pachną żałobą i świętym spokojem.

  Dowiedz się więcej
 7. Wywołani do pamiętania

  Wywołani do pamiętania

  Krajobraz wszystkich nekropolii, jak kraj długi i szeroki, ma jeden wspólny mianownik. Wszystkie pachną żałobą i świętym spokojem. W zależności od zasobności portfeli wreszcie hojności żałobników ostateczne lokum będzie miało wygląd skromnej mogiły lub okazałej kamienicy. 

  Dowiedz się więcej
 8. Tam gdzie spełniają się marzenia

  Tam gdzie spełniają się marzenia

  Wieść o ich istnieniu funkcjonuje jedynie w nieoficjalnym obiegu. O osobliwościach z nimi związanych z reguły milczą przewodniki. Mimo to niezmiennie oblegane są przez turystów.

  Dowiedz się więcej
 9. Wstrzelili się we własny koniec

  Wstrzelili się we własny koniec

  Sporadycznie jedynie i niewielu miało okazję przekroczyć granicę własnego „pożegnania”. Byli i tacy, którzy widzieli swój własny pogrzeb i opłakujących go krewniaków.

  Dowiedz się więcej
 10. Karta zgonu jest przepustką do zmierzenia się z biurokracją

  Karta zgonu jest przepustką do zmierzenia się z biurokracją

  Wraz z rozpoczętą, co dopiero żałobą czeka nas wędrówka po urzędach. Dopiero załatwienie stosownych formalności stanie się przepustką do zorganizowania pożegnalnej ceremonii. 

  Dowiedz się więcej
 11. Demoniczne czaszki

  Demoniczne czaszki

  Pochodzą z odmiennych rejonów świata. Wykonane są z różnych materiałów. Z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Tylko z pozoru. Każda z nich emanuje trudną do określenia, przeczuwaną siłą. Ich dziwne oddziaływanie nie należy jednak do dobrotliwych.

  Dowiedz się więcej
 12. Przepych niemile widziany

  Przepych niemile widziany

  Tradycja islamska, podobnie jak żydowska, wyeliminowała z pochówkowego obyczaju, trumny. Nieboszczyk jest szczelnie owinięty mniej czy bardziej okazałym całunem. Inna niż w judeochrześcijaństwie jest także wielkość mogiły. Muzułmanin chowany jest w grobie bardzo głębokim, głowa ku zachodowi. W momencie zmartwychwstania ułatwi mu to znalezienie drogi do położonej na wschodzie Mekki.

  Dowiedz się więcej
 13. Trumna z lustrem w tle

  Trumna z lustrem w tle

  Dzisiejsza chińską tradycja pochówkowa zredukowała ceremonię ostatniego pożegnania do krótkiego spotkania przy zwłokach. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii rozpowszechnił się zwyczaj kremacji. Zlaicyzowane społeczeństwo zapomina, że przed powstaniem Chińskiej Republiki Ludowej obrzędy związane z ostatnim pożegnaniem należały do wyjątkowo bogatych.

  Dowiedz się więcej
 14. Obrazy śmierci

  Obrazy śmierci

  Wkroczenie do klątwą pachnących miejsc nie raz kończyła się śmiercią zbyt ciekawego delikwenta. Złowieszcze siły uaktywniają się nagle i niespodziewanie. Skutecznie unicestwiają swoje ofiary, wciąż jednak umykając wszelkim racjonalnym wytłumaczeniom. 

  Dowiedz się więcej
 15. Rock w żałobie

  Rock w żałobie

  Pozostały po nich tomy mniej czy bardziej wiarygodnych biografii. Tłumy fanów wędrują do miejsc, w których niegdyś żyli i tworzyli. Przemysł pamiątkarski nie ustaje w produkowaniu gadżetów z wizerunkami pożegnanych idoli. Przede wszystkim, zaś są nagrania, które fascynują wciąż nowe pokolenia. Niezaprzeczalny dowód nieprzemijalności.

  Dowiedz się więcej
 16. Po co mnie ratowaliście

  Po co mnie ratowaliście

  Usłyszałam krzyk kobiety leżącej obok mnie. Ratujecie ją. Ona umiera. A potem już był tylko wszechogarniający spokój. Zobaczyłam postacie ubrane na biało. Nie widziałam ich twarzy. Pamiętam tylko, że było ich dużo. Przechodzili obok mnie w milczeniu, całkowicie bezszumnie.

  Dowiedz się więcej
 17. A Titanic wciąż tonie i tonie...

  A Titanic wciąż tonie i tonie...

  Budowa Titanica 2, repliki osławionego transatlantyku ma zakończyć się w 2016 roku. Tymczasem w eterze brzmią jeszcze rozpaczliwe sygnały SOS, wysyłane 14 kwietnia 1912 roku  z tonącego olbrzyma.

  Dowiedz się więcej
 18. Zgubili swój czas

  Zgubili swój czas

  Siedmiolatek przez kilka minut spaceruje po lesie z ojcem. W ułamku sekundy niknie z oczu, by nigdy się nie pojawić. Pokaźny parowiec wypływa w rejs z 40 pasażerami na pokładzie. Znika za zakrętem rzeki, by rozpłynąć się w nicości. Podobny los spotka morski statek szkoleniowy.

  Dowiedz się więcej
 19. Zombi- żywe trupy

  Zombi- żywe trupy

  Zombi kołysze się podczas chodzenia, porusza się mechanicznie, ma szklany nie ukierunkowany wzrok i nosowy głos. I nie żyje.

   

  Dowiedz się więcej
 20. Kamienie mówią grobowym głosem

  Kamienie mówią grobowym głosem

  Nagrobne epitafia są wyrazem żalu po stracie, bywa, że stają się osobliwym sposobem wyrównania ziemskich porachunków.

  Dowiedz się więcej
 21. Wieczne odpoczywanie

  Wieczne odpoczywanie

  O potrzebie czczenia dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych zapewnia ks. Krzysztof Sojka, kapelan cmentarza Rakowickiego w Krakowie.

  Dowiedz się więcej
 22. W poczekalni życia

  W poczekalni życia

  Kiedy i dlaczego dopada nas wieloletni sen, na to pytanie nie znaleziono jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne listy skazanych na przymusowy wypoczynek wydłużają się o nowe ofiary.

  Dowiedz się więcej
 23. Intuicja Hucuła

  Intuicja Hucuła

  Sędziwy stryjek oznajmiał „Jeszcze jutro będziemy razem jeść obiad”. Za dwa dni już nie zasiądziemy do stołu”. Dla domowników było to, jak wypisana przed czasem klepsydra. I nie podlegało żadnym reklamacjom .

  Dowiedz się więcej
 24. Jak Grecy żegnają

  Jak Grecy żegnają

  W greckim Santorini, śmierć sygnalizowana jest donośnym biciem kościelnych dzwonów. Nie jest to znak zarezerwowany jedynie dla obecnych, ale i byłych mieszkańców miasteczka.  Odezwie się również w chwili, gdy wędrówkę w ostateczność rozpoczęli osobnicy zameldowani w innych rejonach kraju lub poza jego granicami.

  Dowiedz się więcej
 25. Artykuł - Awans u Najwyższego

  Artykuł - Awans u Najwyższego

  Ponad sto lat minęło od chwili, gdy do wawelskiej mogiły królowej Jadwigi wkroczono z oficjalną delegacją. Uczestnicy osobliwego spotkania jednoznacznie twierdzili, że nie byli jedynymi i nie pierwszymi członkami wyprawy, w zamkniętą wiekiem trumny, przeszłość.

  Dowiedz się więcej
 26. Przeklęte klejnoty

  Przeklęte klejnoty

  Biada temu, kto dostanie się w krąg złowieszczego ich oddziaływania. Przekonali się o tym niektórzy posiadacze przesyconych demoniczną siłą klejnotów. 

  Dowiedz się więcej
 27. Żegnamy i pamiętamy

  Żegnamy i pamiętamy

  Każdy na swój własny sposób wyprasza bliskim zmarłym bilet do nieba.

  Dowiedz się więcej
 28. Artykul - Tak się dzieje na Wawelu

  Artykul - Tak się dzieje na Wawelu

  Astrolog z dokładnością szwajcarskiego zegarka przepowiedział datę narodzin przyszłego nosiciela polskiej korony. Wołoski władca Dracula z równą precyzją orzekł o śmierci bożego pomazańca. Rzecz dotyczyła Władysława Warneńczyka, najbardziej nieprzeniknionej postaci z pocztu polskich monarchów.

  Dowiedz się więcej
 29. Zaszyfrowana mogiła

  Zaszyfrowana mogiła

  Skarby templariuszy – to hasło skutecznie elektryzuje poszukiwaczy ukrytych bogactw. Obrosły już legendą zakonny majątek, według opinii wielu, figuruje na liście najpokaźniejszych.

  Dowiedz się więcej
 30. Osobliwe przestrogi

  Osobliwe przestrogi

  Od niepamiętnych czasów możni tego świata wędrowali na wieczny odpoczynek z dość pokaźnym i cennym ekwipunkiem. Wśród przedmiotów towarzyszących nieboszczykowi w pośmiertnym lokum nie brakowało i takich, które zakwalifikowano później do bezcennych dzieł sztuki. Trudno się zatem dziwić, że  mistrzowie złodziejskiej profesji wyspecjalizowali się w plądrowaniu co bardziej okazałych mogił.

  Dowiedz się więcej
 31. Przywołać nieśmiertelność

  Przywołać nieśmiertelność

  Na jednej z krakowskich ulic zobaczyłam niecodziennego osobnika. Unosił się w powietrzu. Był dziwny. Przyglądał się, jak gdyby rozbawiony. Raptownie zdałam sobie sprawę. że ujrzałam to, czego oko ludzkie zazwyczaj nie ogląda. 

  Dowiedz się więcej
 32. Spotkania z pożegnanymi

  Spotkania z pożegnanymi

  Nie wiem skąd przyszła, ale jestem pewien, że zobaczyłem konkretną osobę. Matka była mniej więcej w tym samym wieku, w jakim umarła. Wyglądała jednak na zdrowszą i szczęśliwszą niż pod koniec życia. 

  Dowiedz się więcej
 33. Memento w rytmie rocka

  Memento w rytmie rocka

  Mniej czy bardziej tragiczne wydarzenia nierzadko zyskują rockowa oprawę. 

  Dowiedz się więcej

Produkty 1 do 33 z 54

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2

Ustaw kierunek malejący