Witamy na stronie agencji prasowej.

Zamknij

Registration

Profile Informations

Login Datas

First name is required!
Last name is required!
First name is not valid!
Last name is not valid!
Błędny adres e-mail
Wpisz adres e-mail
This email is already registered!
Wpisz hasło
Enter a valid password!
Please enter 6 or more characters!
Please enter 16 or less characters!
Passwords are not same!
Terms and Conditions are required!
Jedno z pól zostało błędnie wypełnione lub Twoje konto nie zostało jeszcze aktywowane.

Ezoteryka

Ezoteryka

Produkty 1 do 33 z 118

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Ustaw kierunek malejący
 1. Trumny pod żaglami

  Trumny pod żaglami

  Puste kajuty, wymarły pokład, żadnych oznak katastrofy . Tak w skrócie brzmiały raporty, świadków którym dane było napotkać na swej drodze statki trafiające do spisów zaginionych. Od trzystu z górą lat funkcjonuje oficjalny rejestr przewoźników kursujących po wodnych szlakach świata. Od przeszło trzystu lat na listy te trafiają nazwy zbłąkanych

  Dowiedz się więcej
 2. Kiedy domy zaczynają mówić

  Kiedy domy zaczynają mówić

  Każda nasza myśl, każda emocja nie ginie. Wpisują się na ścianach naszych mieszkań. Kiedyś przemówią mrocznym przygnębieniem, czy nieuzasadnioną chwilą błogiego odpoczynku. Równie dobrze mogą zabić, co uskrzydlić. To już zależy od kronikarzy utrwalanych na murach emisji. 

  Dowiedz się więcej
 3. Tajna broń Stalina

  Tajna broń Stalina

  Bankier bez chwili wahania wypłacił mu 100 tys. rubli, za okazaniem jedynie czystego blankietu.Gorylom KGB zasugerował, że jest Berią. Pochowano go z honorami, należnymi najbardziej zasłużonym.

  Dowiedz się więcej
 4. Konstelacje i kuracje

  Konstelacje i kuracje

  Astrolog precyzyjnie określi choroby, jakie mogą nas zaatakować. Równie dobrze sprecyzuje czas, kiedy to nastąpi.

  Dowiedz się więcej
 5. Krzyk, jak klepsydra

  Krzyk, jak klepsydra

  Nieomylnym sygnałem, że w gruzińskiej czy ormiańskiej społeczności rozpoczyna się żałoba jest krzyk. Rodzina głośnym lamentem zawiadomi o śmierci najbliższego. Klepsydry z pewnością nie będą potrzebne. Zbiorowe zawodzenie podziała, jak poczta pantoflowa.

  Dowiedz się więcej
 6. Kup trumnę i czekaj

  Kup trumnę i czekaj

  Ostatnie pożegnanie po węgiersku z reguły oznacza kremację.  Istniejące w tym kraju krematoria m.in. Debreczynie i Budapeszcie pracują  więc pełną parą. Ich szefowie dbają, by i w tej osobliwej materii podążyć za obowiązującą modą .

  Dowiedz się więcej
 7. Wywołani do pamiętania

  Wywołani do pamiętania

  Krajobraz wszystkich nekropolii, jak kraj długi i szeroki, ma jeden wspólny mianownik. Wszystkie pachną żałobą i świętym spokojem. W zależności od zasobności portfeli wreszcie hojności żałobników ostateczne lokum będzie miało wygląd skromnej mogiły lub okazałej kamienicy. 

  Dowiedz się więcej
 8. Tam gdzie spełniają się marzenia

  Tam gdzie spełniają się marzenia

  Wieść o ich istnieniu funkcjonuje jedynie w nieoficjalnym obiegu. O osobliwościach z nimi związanych z reguły milczą przewodniki. Mimo to niezmiennie oblegane są przez turystów.

  Dowiedz się więcej
 9. Wstrzelili się we własny koniec

  Wstrzelili się we własny koniec

  Sporadycznie jedynie i niewielu miało okazję przekroczyć granicę własnego „pożegnania”. Byli i tacy, którzy widzieli swój własny pogrzeb i opłakujących go krewniaków.

  Dowiedz się więcej
 10. Artykuł - Co jasnowidz wie o sobie

  Artykuł - Co jasnowidz wie o sobie

  Jasnowidzący - Czytają w ludzkich życiorysach rozszyfrowują określone liczny, daty, fakty symbole. A, czy potrafią pomóc sobie samym i najbliższym? Okazuje się, że wobec własnych problemów pozostają bezradni.

  Dowiedz się więcej
 11. Artykuł - Nowożeńcy

  Artykuł - Nowożeńcy

  Ślub to uroczystość, w trakcie, której nawet najbardziej zagorzali sceptycy skłonni są hołdować wszelkim przesądom. Skwapliwie, więc przeglądają kalendarz, by ustalić najbardziej fortunny termin, kiedy wypowiedzą sakramentalne „tak”

  Dowiedz się więcej
 12. Demoniczne czaszki

  Demoniczne czaszki

  Pochodzą z odmiennych rejonów świata. Wykonane są z różnych materiałów. Z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Tylko z pozoru. Każda z nich emanuje trudną do określenia, przeczuwaną siłą. Ich dziwne oddziaływanie nie należy jednak do dobrotliwych.

  Dowiedz się więcej
 13. Wojna na dźwięki

  Wojna na dźwięki

  Odtajnione archiwa służba specjalnych dowiodły, że  masowe eksperymenty ze świetlnymi impulsami w roli główej prowadzono już na początku lat 60. I okazały się groźną, choć niewidzialną bronią. Rosjanie systematycznie częstowali świetlnymi migawkami amerykańskie obiekty. Z pozoru nic nie znaczące pulsujące błyski skutecznie dekoncentrowały ofiary dziwnego ataku. 

  Dowiedz się więcej
 14. Człowiek znikąd

  Człowiek znikąd

  Myśl to potęga, to twierdzenie słyszymy coraz częściej. Jej działanie opiera się wszelkim granicom. Nie ma w niej miejsca na bariery. Energia, pochodząca z naszych wyobrażeń jest kreatywna i nieskończona. Dowodem stał się człowiek, który zaistniał stworzony potęgą myśli i woli grupy osób.

  Dowiedz się więcej
 15. Przepych niemile widziany

  Przepych niemile widziany

  Tradycja islamska, podobnie jak żydowska, wyeliminowała z pochówkowego obyczaju, trumny. Nieboszczyk jest szczelnie owinięty mniej czy bardziej okazałym całunem. Inna niż w judeochrześcijaństwie jest także wielkość mogiły. Muzułmanin chowany jest w grobie bardzo głębokim, głowa ku zachodowi. W momencie zmartwychwstania ułatwi mu to znalezienie drogi do położonej na wschodzie Mekki.

  Dowiedz się więcej
 16. Trumna z lustrem w tle

  Trumna z lustrem w tle

  Dzisiejsza chińską tradycja pochówkowa zredukowała ceremonię ostatniego pożegnania do krótkiego spotkania przy zwłokach. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii rozpowszechnił się zwyczaj kremacji. Zlaicyzowane społeczeństwo zapomina, że przed powstaniem Chińskiej Republiki Ludowej obrzędy związane z ostatnim pożegnaniem należały do wyjątkowo bogatych.

  Dowiedz się więcej
 17. Obrazy śmierci

  Obrazy śmierci

  Wkroczenie do klątwą pachnących miejsc nie raz kończyła się śmiercią zbyt ciekawego delikwenta. Złowieszcze siły uaktywniają się nagle i niespodziewanie. Skutecznie unicestwiają swoje ofiary, wciąż jednak umykając wszelkim racjonalnym wytłumaczeniom. 

  Dowiedz się więcej
 18. Przechytrzyć czarnego kota

  Przechytrzyć czarnego kota

  Mało kto przyznaje się dziś do wiary w przesądy. Bez oporów i na komendę łapiemy się za to za guzik, na widok przechodzącego obok kominiarza. Skwapliwie też odpukujemy w niemalowane i targamy do domu znalezioną na drodze podkowę. Tak na wszelki wypadek.

  Dowiedz się więcej
 19. Usiądź pod drzewkiem i odpocznij sobie

  Usiądź pod drzewkiem i odpocznij sobie

  W podreperowaniu nadwątlonych sił witalnych, kiedy czujemy się wyczerpani i apatyczni pomoże nam akacja, jodła, morwa i świerk. Bardzo hojnym przekaźnikiem zbawiennej energii jest orzech i kasztan.

  Dowiedz się więcej
 20. Śmiej się na zdrowie

  Śmiej się na zdrowie

  Śmiech, jak się okazuje, to najbardziej wypróbowana metoda odzyskania dobrej formy i uruchamiania systemów obronnych naszych organizmów. Dobry humor to darmowy i w dodatku najbardziej dostępny medykament.

  Dowiedz się więcej
 21. Lokum pod ochroną

  Lokum pod ochroną

  Na każdą okazję możemy znaleźć cała gamę przesądów, które chronić nas mają od ewentualnego pecha. Nie brakuje i takich, które sprawią, że w naszym domu zapanuje rodzinna idylla. 

  Dowiedz się więcej
 22. Między jawą i snem

  Między jawą i snem

  Hipnozę definiuje się, jako odmienny stan świadomości, a uprecyzyjnia, jako coś pomiędzy snem a jawą. Charakteryzuje się ona wzmożoną podatnością na sugestie oraz brakiem naturalnej skłonności umysłu do spekulacji. Sprawdza się równie doskonale w walce z bólem. 

  Dowiedz się więcej
 23. Odlot z happy endem

  Odlot z happy endem

  Kiedy osiem razy z rzędu uderzy w nas piorun, omijając stojących obok ludzi i na dodatek  notorycznie fundujemy sobie poślizg na skórce od banana, można już mówić o prześladującym nas pechu. Zguba znaleziona w najmniej spodziewanym miejscu i czasie w najlepszym razie potraktowana zostanie, jako szczęśliwy traf. Bywa, że życie przerasta nasza wyobraźnię.

  Dowiedz się więcej
 24. Po co mnie ratowaliście

  Po co mnie ratowaliście

  Usłyszałam krzyk kobiety leżącej obok mnie. Ratujecie ją. Ona umiera. A potem już był tylko wszechogarniający spokój. Zobaczyłam postacie ubrane na biało. Nie widziałam ich twarzy. Pamiętam tylko, że było ich dużo. Przechodzili obok mnie w milczeniu, całkowicie bezszumnie.

  Dowiedz się więcej
 25. A Titanic wciąż tonie i tonie...

  A Titanic wciąż tonie i tonie...

  Budowa Titanica 2, repliki osławionego transatlantyku ma zakończyć się w 2016 roku. Tymczasem w eterze brzmią jeszcze rozpaczliwe sygnały SOS, wysyłane 14 kwietnia 1912 roku  z tonącego olbrzyma.

  Dowiedz się więcej
 26. Zgubili swój czas

  Zgubili swój czas

  Siedmiolatek przez kilka minut spaceruje po lesie z ojcem. W ułamku sekundy niknie z oczu, by nigdy się nie pojawić. Pokaźny parowiec wypływa w rejs z 40 pasażerami na pokładzie. Znika za zakrętem rzeki, by rozpłynąć się w nicości. Podobny los spotka morski statek szkoleniowy.

  Dowiedz się więcej
 27. Zombi- żywe trupy

  Zombi- żywe trupy

  Zombi kołysze się podczas chodzenia, porusza się mechanicznie, ma szklany nie ukierunkowany wzrok i nosowy głos. I nie żyje.

   

  Dowiedz się więcej
 28. Kamienie mówią grobowym głosem

  Kamienie mówią grobowym głosem

  Nagrobne epitafia są wyrazem żalu po stracie, bywa, że stają się osobliwym sposobem wyrównania ziemskich porachunków.

  Dowiedz się więcej
 29. Jak wigilia to i przesąd

  Jak wigilia to i przesąd

  Czas świętowania to również okazja do przypomnienia sobie starych lub kultywowanych jeszcze tradycji i obyczajów.

  Dowiedz się więcej
 30. W poczekalni życia

  W poczekalni życia

  Kiedy i dlaczego dopada nas wieloletni sen, na to pytanie nie znaleziono jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne listy skazanych na przymusowy wypoczynek wydłużają się o nowe ofiary.

  Dowiedz się więcej
 31. Jasnowidz szuka zguby

  Jasnowidz szuka zguby

  Kiedy poszukiwania zaginionych przeciągają się w nieskończoność ostatnią deską ratunku jest szósty zmysł jasnowidza.

  Dowiedz się więcej
 32. Popatrz w niebo zanim zmienisz dom

  Popatrz w niebo zanim zmienisz dom

  Układ księżyca wskaże, kiedy przyjdzie sprzyjający czas na budowę domu, czy zmianę mieszkania.

  Dowiedz się więcej
 33. Małżeństwo z akcentami

  Małżeństwo z akcentami

  Ślub to uroczystość w trakcie, której nawet najbardziej zagorzali sceptycy skłonni są hołdować wszelkim przesądom. Skwapliwie, więc przeglądają kalendarz, by ustalić najbardziej fortunny termin, kiedy wypowiedzą sakramentalne „tak”.

  Dowiedz się więcej

Produkty 1 do 33 z 118

na stronę
Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4

Ustaw kierunek malejący